Week (46 – 03) Aussie Pools Fixtures, Results 2018 Football Season

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Welcome to the 2018 Aussie Football Pools season.

We are dedicating this page for all the fixtures and results on coupon from Week 46 to Week 03, 2018.

Based on our calculation, this Australian Pool Season will last for only 10 weeks. Are you ready?


To see the Secret Football banker games key for this current coupon week, and join other users of this blog to learn how to forecast pools, kindly visit: Aussie Football Banker Room for Paid Members

To access the members group, you pay a monthly access fee of N5000.

Meanwhile, you can also find all fixtures from the first of the Aussie season till the current week of play as well.

WEEK 03 Aussie Pool Match Fixtures

1 APIA Leichhardt Tigers v Sydney United 58
2 Blacktown City v Rockdale City Suns
3 Bonnyrigg White Eagles v Hakoah Sydney City East
4 Manly United v Wollongong Wolves
5 Marconi Stallions v Sydney FC
6 Sydney Olympic v Sutherland Sharks

7 Brisbane City v Brisbane Strikers
8 Brisbane Roar v North Queensland United
9 Gold Coast United v Western Pride
10 Magpies Crusaders v Cairns FC
11 Moreton Bay United v Sunshine Coast Fire
12 SWQ Thunder v Lions FC

13 Capalaba Bulldogs v Logan Lightning
14 Holland Park Hawks v Eastern Suburbs
15 Ipswich Knights v Sunshine Coast Wanderers
16 Souths United v Peninsula Power
17 Southside Eagles v Wolves FC
18 Wide Bay Buccaneers v Mitchelton

19 Hume City v Dandenong Thunder
20 Melbourne Knights v Kingston City
21 Northcote City v Avondale FC
22 Port Melbourne Sharks v Pascoe Vale
23 South Melbourne v Heidelberg United

24 Brunswick City v Box Hill United
25 Moreland City v Altona Magic
26 Moreland Zebras v Eastern Lions
27 Murray United v Ballarat City
28 North Geelong Warriors v Dandenong City
29 Nunawading City v Werribee City
30 Springvale White Eagles v Melbourne Victory
31 St Albans Saints v Goulburn Valley Suns
32 Sunshine George Cross v Melbourne City
33 Whittlesea Ranges v Langwarrin

34 Balcatta v Perth SC
35 ECU Joondalup v Joondalup United
36 Floreat Athena v Bayswater City
37 Forrestfield United v Inglewood United
38 Perth Glory v Stirling Lions
39 Sorrento v Cockburn City
40 Subiaco v Armadale

41 Adelaide City v Para Hills Knights
42 Adelaide United v West Adelaide
43 Campbelltown City v Sturt Lions
44 Croydon Kings v MetroStars
45 West Torrens Birkalla v Adelaide Olympic

46 Clarence United v Launceston City
47 Kingborough Lions v South Hobart
48 Northern Rangers v Hobart Zebras
49 Olympia Warriors v Devonport City

WEEK 02 AUSSIE Pool Match Fixtures

1 Hakoah Sydney City East v Blacktown City
2 Rockdale City Suns v Marconi Stallions
3 Sutherland Sharks v Manly United
4 Sydney FC v Sydney Olympic
5 Sydney United 58 v Bonnyrigg White Eagles
6 Wollongong Wolves v APIA Leichhardt Tigers

7 Cairns FC v Brisbane Strikers
8 Lions FC v North Queensland United
9 Magpies Crusaders v Western Pride

10 Bulleen Lions v Dandenong Thunder
11 Heidelberg United v Bentleigh Greens
12 South Melbourne v Hume City

13 Altona Magic v Whittlesea Ranges
14 Box Hill United v Goulburn Valley Suns
15 Eastern Lions v Dandenong City
16 Melbourne City v Springvale White Eagles
17 Melbourne Victory v Ballarat City
18 Moreland City v Langwarrin
19 Moreland Zebras v Brunswick City
20 Murray United v Nunawading City
21 St Albans Saints v North Geelong Warriors
22 Werribee City v Sunshine George Cross

23 Armadale v ECU Joondalup
24 Cockburn City v Forrestfield United
25 Inglewood United v Floreat Athena
26 Joondalup United v Balcatta
27 Perth SC v Bayswater City
28 Sorrento v Perth Glory
29 Stirling Lions v Subiaco

30 Adelaide City v Adelaide Comets
31 Campbelltown City v West Adelaide
32 Para Hills Knights v MetroStars
33 South Adelaide v Adelaide Olympic
34 Sturt Lions v Croydon Kings
35 West Torrens Birkalla v Adelaide United

36 Modbury Jets v Cumberland United
Tasmania National Premier League
37 Devonport City v Clarence United
38 Hobart Zebras v South Hobart
39 Kingborough Lions v Launceston City
40 Northern Rangers v Olympia Warriors

41 Adamstown Rosebud v Weston Workers
42 Charlestown City Blues v Edgeworth Eagles
43 Hamilton Olympic v Maitland
44 Newcastle Jets v Lake Maquarie City
45 Valentine FC v Broadmeadow Magic

46 Belconnen United v Monaro Panthers
47 Riverina Rhinos v Canberra Olympic
48 Tigers FC v Canberra FC
49 Tuggeranong United v Gungahlin United

WEEK 01 Aussie Pools Match Fixtures

1 Brisbane Strikers v Redlands United
2 Cairns FC v North Queensland United
3 Lions FC v Moreton Bay United
4 Magpies Crusaders v Gold Coast United
5 Olympic FC v Brisbane Roar
6 Sunshine Coast Fire v Brisbane City
7 SWQ Thunder v Western Pride

8 Eastern Suburbs v Southside Eagles
9 Logan Lightning v Souths United
10 Peninsula Power v Ipswich Knights
11 Sunshine Coast Wanderers v Wide Bay Buccaneers
12 Wolves FC v Rochedale Rovers

13 Dandenong Thunder v Port Melbourne Sharks
14 Hume City v Bulleen Lions
15 Melbourne Knights v Heidelberg United

16 Altona Magic v North Geelong Warriors
17 Ballarat City v Werribee City
18 Brunswick City v Whittlesea Ranges
19 Dandenong City v Murray United
20 Langwarrin v Springvale White Eagles
21 Melbourne City v Box Hill United
22 Moreland City v Eastern Lions
23 Moreland Zebras v Melbourne Victory
24 Nunawading City v Goulburn Valley Suns
25 Sunshine George Cross v St Albans Saints

26 Adelaide Olympic v Adelaide United
27 Croydon Kings v Adelaide City
28 MetroStars v South Adelaide
29 Sturt Lions v West Torrens Birkalla
30 West Adelaide v Para Hills Knights

31 Adelaide Blue Eagles v Western Strikers
32 Cove FC v Cumberland United
33 Noarlunga United v Salisbury United
34 Port Adelaide Pirates v Seaford Rangers
35 Raiders v Modbury Jets
36 White City v Fulham United

37 Clarence United v Olympia Warriors
38 Devonport City v Kingborough Lions
39 Launceston City v Hobart Zebras
40 South Hobart v Northern Rangers

41 Broadmeadow Magic v Adamstown Rosebud
42 Edgeworth Eagles v Hamilton Olympic
43 Lambton Jaffas v Valentine FC
44 Maitland v Newcastle Jets
45 Weston Workers v Charlestown City Blues

46 Canberra Olympic v Tuggeranong United
47 Gungahlin United v Woden Weston
48 Monaro Panthers v Tigers FC
49 Riverina Rhinos v Canberra FC

Week 52 Pool Fixtures

1 APIA Leichhardt Tigers v Sutherland Sharks
2 Bonnyrigg White Eagles v Wollongong Wolves
3 Manly United v Sydney FC
4 Marconi Stallions v Blacktown City
5 Rockdale City Suns v Sydney Olympic
6 Sydney United 58 v Hakoah Sydney City East
—-
7 Brisbane Roar v Brisbane Strikers
8 Cairns FC v Olympic FC
9 Gold Coast United v North Queensland United
10 Moreton Bay United v Western Pride
11 Sunshine Coast Fire v Lions FC
12 SWQ Thunder v Magpies Crusaders
—-
13 Holland Park Hawks v Sunshine Coast Wanderers
14 Ipswich Knights v Logan Lightning
15 Rochedale Rovers v Eastern Suburbs
16 Souths United v Capalaba Bulldogs
17 Southside Eagles v Mitchelton
18 Wide Bay Buccaneers v Peninsula Power
—-
19 Heidelberg United v Northcote City
20 Port Melbourne Sharks v Bulleen Lions
21 South Melbourne v Melbourne Knights
—-
22 Box Hill United v Springvale White Eagles
23 Goulburn Valley Suns v Eastern Lions
24 Melbourne Victory v Altona Magic
25 Moreland Zebras v Sunshine George Cross
26 Murray United v Melbourne City
27 North Geelong Warriors v Brunswick City
28 Nunawading City v Moreland City
29 Werribee City v St Albans Saints
30 Whittlesea Ranges v Ballarat City
—-
31 Armadale v Balcatta
32 Bayswater City v Perth Glory
33 ECU Joondalup v Inglewood United
34 Floreat Athena v Stirling Lions
35 Forrestfield United v Joondalup United
36 Perth SC v Cockburn City
37 Sorrento v Subiaco
—-
38 Adelaide City v Sturt Lions
39 Campbelltown City v Adelaide United
40 Croydon Kings v Adelaide Olympic
41 West Torrens Birkalla v Para Hills Knights
—-
42 Hobart Zebras v Clarence United
43 Kingborough Lions v Northern Rangers
44 Launceston City v Devonport City
45 Olympia Warriors v South Hobart
—-
46 Adamstown Rosebud v Lambton Jaffas
47 Charlestown City Blues v Broadmeadow Magic
48 Newcastle Jets v Hamilton Olympic
49 Valentine FC v Lake Maquarie City


Week 52 Draws: 4/8/12/13/14/23/26/27/28/35/40

Week 51 Aussie Match Fixtures

1 Blacktown City v Sydney Olympic
2 Hakoah Sydney City East v Marconi Stallions
3 Rockdale City Suns v Manly United
4 Sutherland Sharks v Bonnyrigg White Eagles
5 Sydney FC v APIA Leichhardt Tigers
6 Wollongong Wolves v Sydney United

7 Brisbane Roar v Brisbane City
8 Brisbane Strikers v Cairns FC
9 Magpies Crusaders v Moreton Bay United
10 North Queensland United v SWQ Thunder
11 Olympic FC v Gold Coast United
12 Redlands United v Sunshine Coast Fire
13 Western Pride v Lions FC

14 Capalaba Bulldogs v Ipswich Knights
15 Eastern Suburbs v Wolves FC
16 Logan Lightning v Wide Bay Buccaneers
17 Peninsula Power v Holland Park Hawks
18 Sunshine Coast Wanderers v Southside Eagles

19 Bulleen Lions v Avondale FC
20 Dandenong Thunder v Kingston City
21 Heidelberg United v Pascoe Vale
22 Hume City v Port Melbourne Sharks
23 Melbourne Knights v Bentleigh Greens
24 South Melbourne v Northcote City

25 Ballarat City v Melbourne City
26 Moreland City v Brunswick City
27 Moreland Zebras v Box Hill United
28 Murray United v Altona Magic
29 Nunawading City v Melbourne Victory
30 Springvale White Eagles v North Geelong Warriors
31 St Albans Saints v Dandenong City
32 Sunshine George Cross v Eastern Lions
33 Werribee City v Langwarrin
34 Whittlesea Ranges v Goulburn Valley Suns

35 Armadale v Bayswater City
36 Cockburn City v Joondalup United
37 Forrestfield United v Perth SC
38 Perth Glory v Floreat Athena
39 Sorrento v Inglewood United
40 Stirling Lions v ECU Joondalup
41 Subiaco v Balcatta

42 Adelaide Olympic v Adelaide City
43 MetroStars v Sturt Lions
44 Para Hills Knights v Adelaide Comets
45 West Adelaide v Croydon Kings
46 West Torrens Birkalla v Campbelltown City

47 Kingborough Lions v Clarence United
48 Northern Rangers v Devonport City
49 South Hobart v Launceston City

Pool Draws for Week 51 are ========>>>> …7/..11/..14/…/18/…/23/…/24/…/26/…/28/…/38/…/45/

Week 51 had 10 draws on coupon.

Week 50, 2018 Aussie Pools Fixtures

1 APIA Leichhardt Tigers v Rockdale City Suns
2 Bonnyrigg White Eagles v Sydney FC
3 Manly United v Blacktown City
4 Sydney Olympic v Marconi Stallions
5 Sydney United 58 v Sutherland Sharks
6 Wollongong Wolves v Hakoah Sydney City East

7 Brisbane City v Cairns FC
8 Gold Coast United v Brisbane Strikers
9 Lions FC v Magpies Crusaders
10 North Queensland United v Moreton Bay United
11 Sunshine Coast Fire v Western Pride
12 SWQ Thunder v Olympic FC

13 Holland Park Hawks v Logan Lightning
14 Ipswich Knights v Souths United
15 Rochedale Rovers v Sunshine Coast Wanderers
16 Wide Bay Buccaneers v Capalaba Bulldogs
17 Wolves FC v Mitchelton

18 Avondale FC v Port Melbourne Sharks
19 Heidelberg United v Oakleigh Cannons
20 Melbourne Knights v Hume City
21 Northcote City v Bentleigh Greens
22 South Melbourne v Pascoe Vale

23 Altona Magic v Sunshine George Cross
24 Ballarat City v St Albans Saints
25 Brunswick City v Melbourne Victory
26 Goulburn Valley Suns v Langwarrin
27 Melbourne City v Eastern Lions
28 Moreland City v Murray United
29 Moreland Zebras v Werribee City
30 North Geelong Warriors v Whittlesea Ranges
31 Nunawading City v Box Hill United
32 Springvale White Eagles v Dandenong City

33 Balcatta v Forrestfield United
34 Bayswater City v Cockburn City
35 ECU Joondalup v Perth Glory
36 Inglewood United v Armadale
37 Joondalup United v Floreat Athena
38 Stirling Lions v Sorrento
39 Subiaco v Perth SC

40 Adelaide Olympic v MetroStars
41 Adelaide United v Croydon Kings
42 Campbelltown City v Para Hills Knights
43 Sturt Lions v Adelaide Comets
44 West Adelaide v Adelaide City
45 West Torrens Birkalla v South Adelaide

46 Clarence United v Northern Rangers
47 Devonport City v South Hobart
48 Hobart Zebras v Kingborough Lions
49 Launceston City v Olympia Warriors

Week 50 Aussie Pools Coupon draws so far = /3/…/21/…/26/…/28/…/39/

There were Five (5) draws on coupon this Week 50.

Week 49, 2018 Aussie Pools Fixtures


1 Blacktown City v APIA Leichhardt Tigers
2 Hakoah Sydney City East v Sydney Olympic
3 Manly United v Marconi Stallions
4 Rockdale City Suns v Bonnyrigg White Eagles
5 Sydney FC v Sydney United 58
6 Wollongong Wolves v Sutherland Sharks

7 Brisbane City v Gold Coast United
8 Brisbane Roar v Sunshine Coast Fire
9 North Queensland United v Lions FC
10 Olympic FC v Moreton Bay United
11 Redlands United v Cairns FC
12 SWQ Thunder v Brisbane Strikers
13 Western Pride v Magpies Crusaders

14 Capalaba Bulldogs v Holland Park Hawks
15 Logan Lightning v Southside Eagles
16 Peninsula Power v Rochedale Rovers
17 Souths United v Wide Bay Buccaneers
18 Sunshine Coast Wanderers v Wolves FC

19 Heidelberg United v Dandenong Thunder
20 Melbourne Knights v Northcote City
21 South Melbourne v Oakleigh Cannons

22 Altona Magic v Nunawading City
23 Box Hill United v North Geelong Warriors
24 Brunswick City v Springvale White Eagles
25 Eastern Lions v St Albans Saints
26 Goulburn Valley Suns v Sunshine George Cross
27 Langwarrin v Ballarat City
28 Melbourne City v Whittlesea Ranges
29 Melbourne Victory v Moreland City
30 Werribee City v Murray United

31 Armadale v Stirling Lions
32 Cockburn City v ECU Joondalup
33 Floreat Athena v Perth SC
34 Inglewood United v Bayswater City
35 Perth Glory v Forrestfield United
36 Sorrento v Balcatta
37 Subiaco v Joondalup United

38 Adelaide City v Adelaide United
39 Croydon Kings v West Torrens Birkalla
40 MetroStars v West Adelaide
41 Para Hills Knights v Sturt Lions

42 Hobart Zebras v Devonport City
43 Northern Rangers v Launceston City
44 Olympia Warriors v Kingborough Lions
45 South Hobart v Clarence United

46 Hamilton Olympic v Adamstown Rosebud
47 Lake Maquarie City v Weston Workers
48 Lambton Jaffas v Broadmeadow Magic
49 Maitland v Charlestown City Blues

Week 49 Aussie Pools Result = …/2/../8/../10/../18/..
../38/../39/../42/..48/..

The results posted showed there was a total of 8 draws in Week 49.

Week 48 Aussie Pools Fixtures:

1 APIA Leichhardt Tigers v Marconi Stallions
2 Bonnyrigg White Eagles v Blacktown City
3 Manly United v Sydney Olympic
4 Sutherland Sharks v Hakoah Sydney City East
5 Sydney United 58 v Rockdale City Suns
6 Wollongong Wolves v Sydney FC

7 Blacktown Spartans v Northern Tigers
8 GHFA Spirit FC v Rydalmere Lions
9 Hills United v Parramatta FC
10 Mount Druitt Town Rangers v Macarthur Rams
11 Mounties Wanderers v Central Coast Mariners
12 North Shore Mariners v Canterbury Bankstown
13 St George FC v Western Sydney Wanderers

14 Kingston City v Avondale FC
15 Northcote City v Hume City
16 South Melbourne v Dandenong Thunder

17 Dandenong City v Goulburn Valley Suns
18 Eastern Lions v Murray United
19 Langwarrin v Box Hill United
20 Melbourne City v Nunawading City
21 Moreland City v Springvale White Eagles
22 Moreland Zebras v Ballarat City
23 North Geelong Warriors v Melbourne Victory
24 St Albans Saints v Whittlesea Ranges
25 Sunshine George Cross v Brunswick City
26 Werribee City v Altona Magic

27 Balcatta v Floreat Athena
28 Bayswater City v Stirling Lions
29 Cockburn City v Inglewood United
30 Forrestfield United v Sorrento
31 Joondalup United v Perth Glory
32 Perth SC v Armadale
33 Subiaco v ECU Joondalup

34 Canberra FC v Canberra Olympic
35 Gungahlin United v Belconnen United
36 Tuggeranong United v Riverina Rhinos
37 Woden Weston v Tigers FC

38 Atletico PR vs Sao Paulo
39 Vasco da Gama vs Sport Recife

40 Chicago Fire vs New England
41 Columbus Crew vs New York Red Bulls
42 FC Dallas vs Montreal Impact
43 Houston Dynamo vs Colorado Rapids
44 LA Galaxy vs Real Salt Lake
45 New York City FC vs Atlanta United
46 Portland T vs Kansas City
47 Seattle vs DC United
48 SJ Earthquakes vs Los Angeles FC
49 Vancouver Whitecaps vs Orlando City


Week 48 results and draws on coupon are: …/2/../6/../8/../9/../13/../15/../21/../22/../23/../25/..29../40/../41/../45/../46/..

Week 47 Aussie Pools Match Fixtures:
—————————–

1 Blacktown City v Sydney United 58
2 Manly United v Hakoah Sydney City East
3 Marconi Stallions v Bonnyrigg White Eagles
4 Rockdale City Suns v Wollongong Wolves
5 Sydney FC v Sutherland Sharks
6 Sydney Olympic v APIA Leichhardt Tigers

7 Cairns FC v Brisbane Roar
8 Gold Coast United v Redlands United
9 Lions FC v Olympic FC
10 Moreton Bay United v Brisbane Strikers
11 Sunshine Coast Fire v Magpies Crusaders
12 SWQ Thunder v Brisbane City
13 Western Pride v North Queensland United

14 Eastern Suburbs v Sunshine Coast Wanderers
15 Holland Park Hawks v Souths United
16 Rochedale Rovers v Logan Lightning
17 Southside Eagles v Capalaba Bulldogs
18 Wide Bay Buccaneers v Ipswich Knights
18 Wolves FC v Peninsula Power

20 Dandenong Thunder v Bentleigh Greens
21 Heidelberg United v Port Melbourne Sharks
22 Hume City v Kingston City
23 Northcote City v Pascoe Vale
24 South Melbourne v Bulleen Lions

25 Altona Magic v Melbourne City
26 Ballarat City v Eastern Lions
27 Melbourne Victory v Langwarrin
28 Moreland City v Moreland Zebras
29 Murray United v Brunswick City
30 Nunawading City v North Geelong Warriors
31 Springvale White Eagles v St Albans Saints
32 Sunshine George Cross v Box Hill United
33 Werribee City v Goulburn Valley Suns
34 Whittlesea Ranges v Dandenong City

35 Armadale v Forrestfield United
36 Balcatta v Perth Glory
37 ECU Joondalup v Floreat Athena
38 Sorrento v Perth SC
39 Stirling Lions v Cockburn City
40 Subiaco v Inglewood United

41 Adelaide Olympic v Sturt Lions
42 Adelaide United v MetroStars
43 Campbelltown City v Croydon Kings
44 West Adelaide v Adelaide Comets
45 West Torrens Birkalla v Adelaide City

46 Devonport City v Olympia Warriors
47 Hobart Zebras v Northern Rangers
48 Kingborough Lions v South Hobart
49 Launceston City v Clarence United

These are the draws for Week 47, 2018: …/2/…/3/…/6/…/22/…/41/…

Congrats to all winners.

Week 46 Aussie Coupon Match Fixtures:
———————–
1 A. Leichhardt -:- Manly U.
2 Blacktown C. -:- Wollongong W.
3 Bonnyrigg W. -:- Sydney O.
4 Hakoah S. -:- Sydney FC
5 Sutherland S. -:- Rockdale C.
6 Sydney U. -:- Marconi S.
—+++++++——
7 Brisbane C. -:- Moreton B.
8 Brisbane R. -:- Gold Coast
9 Brisbane S. -:- Lions FC
10 Magpies C. -:- N. Queensland
11 Olympic FC -:- Western P.
12 Sunshine C. -:- Cairns FC
13 SWQ Thunder -:- Redlands U.

14 Capalaba -:- Rochedale R.
15 Ipswich K. -:- Holland P.
16 Logan L. -:- Wolves FC
17 Peninsula P. -:- Eastern S.
18 Souths Utd. -:- Southside E.
19 Sunshine C. -:- Mitchelton

20 Dandenong T -:- Melbourne K.
21 Hume C. -:- Pascoe Vale
22 Pt Melbourne -:- S. Melbourne

23 Box Hill -:- Whittlesea R.
24 Dandenong C. -:- Ballarat C.
25 Eastern L. -:- Werribee C.
26 Goulburn V. -:- Altona M.
27 Langwarrin S -:- Brunswick C.
28 Melbourne C. -:- Melbourne V.
29 Moreland Z. -:- Nunawading C.
30 N. Geelong -:- Murray U.
31 St Albans S. -:- Moreland C.
32 Sunshine G. -:- Springvale W.

33 Balcatta -:- Bayswater C.
34 Floreat A. -:- Forrestfield
35 Joondalup U. -:- Armadale
36 Perth G. -:- Perth
37 Sorrento -:- ECU Joondalup
38 Stirling L. -:- Inglewood U
39 Subiaco -:- Cockburn C.

40 Adelaide C. -:- Campbelltown
41 Adelaide Oly -:- Para Hills
42 Croydon K. -:- S. Adelaide
43 N. Eastern M. -:- W. Torrens
44 Sturt L. -:- W. Adelaide

45 Broadmeadow -:- Maitland
46 Charlestown -:- Newcastle J.
47 Edgeworth E. -:- Valentine P.
48 Lambton J. -:- L. Macquarie
49 Weston W. -:- Hamilton O.

These are the results from Coupon Week 46 matches =

= …2…6…14…18…24…31…32…34…44…45

4 Comments

  1. Monday Ezomo
  2. AUSTIN
  3. haerrisson